poniedziałek, 11 czerwca 2018

Dominika Zamara w Ostromecku - Viva Italia!

Dlaczego ten tekst zamieszczam na stronie poświeconej historii - o tym na końcu. 
Dominika Zamara w Ostromecku, 2018
Człowiek czasami zjeździ pół świata, a to czego szuka jest na miejscu - tuż obok. Myśmy szukali możliwości wysłuchania na żywo śpiewu polskiej artystki, Pani Dominiki Zamary, która występuje z powodzeniem na scenach najlepszych scen operowych na całym świecie, a w Polsce niestety bardzo rzadko. Jak sama powiedziała w rozmowie z telewizją internetową - Polska trochę o mnie zapomniała.
Dominika Zamara - recital Viva Italia, Ostromecko 2018
Okazja nadarzyła się pod Bydgoszczą - w pięknym pałacu w Ostromecku - nazywanym Nowym Pałacem. Pani Dominika Zamara wystąpiła tu w dniu 7 czerwca 2018 roku z recitalem "Viva Italia", na zaproszenie Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy z panią prezes Elżbietą Renzetti na czele.
Dominika Zamara, prezes Elżbieta Renzetti (po prawej) i poseł Grażyna Ciemniak (po lewej).
Pani Dominika Zamara, polska śpiewaczka (mój ulubiony sopran liryczny) i artystka operowa została uhonorowana przez rząd RP tytułem Polka Roku 2017 w kategorii Kultura i Sztuka. Jest także Ambasadorką Kultury Polskiej i Włoskiej.
Dominika Zamara i Nadia Attavanti, słynna i ceniona blogerka specjalizująca sie w muzyce operowej i klasycznej.
Pani Dominika na stałe mieszka we Włoszech. Z dokładnym życiorysem i osiągnieciami polskiej artystki najlepiej zapoznać się korzystając z biografii zamieszczonej na jej oficjalnej stronie: dominikazamara.eu lub dołączyć do jej fanów na Facebook-u...
Dominika Zamara -  Il talento e la bellezza
... i posłuchać jej śpiewu: "Sen" Stanisława Moniuszki.
Z naszą Divą wystąpił Pan Michał Karol Szymanowski - jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia, który obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
Pianista Michał Karol Szymanowski z prowadzącą recital Panią Edytą Starczewską. 
Koncert był wspaniały i wzruszający. Dopisała żywiołowa publiczność, a temperatura na sali była chyba wyższa niż za oknami w ten upalny dzień.
Dominika Zamara - recital Viva Italia, Ostromecko 2018
Nowy Pałac w Ostromecku pod Bydgoszczą.
A teraz dlaczego piszę o tym na stronie poświeconej historii? Po pierwsze - jest to wydarzenie historyczne i do tego w historycznych wnętrzach, po drugie - nie mam bloga operowego :-)
Ostromecko, czerwiec 2018.
Wojciech Gatz
Fot. Fazel-Gatz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz